Biuletyn Informacji Publicznej
STAROSTWA POWIATOWEGO W TORUNIU

Wyszukiwarka

Odnośniki

Banery

 • Ankieta

Kalendarium

« poprzedni miesiącczerwiec 2024» następny miesiąc
PnWtŚrCzwPtSobNd
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń w wybranym okresie

Przejdź do: www.powiattorunski.pl

Treść strony

Ogólne informacje o placówce

Dom Pomocy Społecznej „Dom Kombatanta" w Dobrzejewicach


 

Dom Pomocy Społecznej „Dom Kombatanta” w Dobrzejewicach utworzony został w listopadzie 1998 roku jako dom stałego pobytu dla 62 osób w podeszłym wieku, świadczący usługi dla swoich mieszkańców w zakresie opieki, pielęgnacji, rehabilitacji leczniczej i społecznej oraz inne usługi wspomagające.

Dom zlokalizowano w dogodnym dla mieszkańców i ich rodzin miejscu- położony jest przy drodze krajowej nr 10, około 15 km na wschód od Torunia.

W budynku Domu mieści się przychodnia zdrowia i gabinet stomatologiczny, a w jego pobliżu znajduje się przystanek autobusowy, kościół, sklepy spożywcze i przemysłowe, bank oraz urząd pocztowy.

W 3-segmentowym budynku Domu, wyposażonym w windę i udogodnienia dla osób niepełnosprawnych, pozbawionym barier architektonicznych, znajdują się 34 pokoje mieszkalne z łazienkami, w tym 12 pokoi jednoosobowych, 16 dwuosobowych i 6 trzyosobowych. Pokoje są jasne, ciepłe, przytulne, wyposażone w podstawowe mebelki. W każdym pokoju znajduje się telewizor, telefon, system ostrzegania przed pożarem, instalacja przyzywowa, elektryczna i antenowa. 

Dom posiada własną kuchnię i stołówkę, zapewnia 4 posiłki dziennie. Posiłki są dostosowane do indywidualnych diet mieszkańców.

Rodziny odwiedzające mieszkańców mogą skorzystać z noclegu w dwuosobowym pokoju gościnnym z łazienką.

Opiekę nad mieszkańcami Domu sprawuje wyspecjalizowana kadra, tj. dyplomowane pielęgniarki, opiekunki, psychogeriatra, psycholog, pracownik socjalny, fizjoterapeuta, terapeuta zajęciowy, proboszcz miejscowej parafii, nominowany przez Biskupa Włocławskiego do rangi Kapelana Domu, pokojowe oraz pracownicy obsługi.

Mieszkańcy Domu mają możliwość wyboru formy spędzania wolnego czasu z szerokiej oferty proponowanych usług terapeutycznych, które świadczone są w pracowni terapeutycznej, rehabilitacyjnej, bibliotece, czytelni, kawiarence, kuchenkach terapeutycznych, gabinecie hydromasażu. Do spacerów i aktywności na świeżym powietrzu zachęca spokojne otoczenie Domu z oczkiem wodnym, altankami, dużą ilością kwiatów i zieleni oraz pobliski las. Mieszkańcy mają również możliwość zaspakajania potrzeb religijnych w kaplicy Domu.

Poza organizowaniem zajęć w pracowniach Dom posiada bogate doświadczenie w zakresie organizacji imprez okolicznościowych, integracyjnych, sportowo - rekreacyjnych i kulturalnych.

Interesy mieszkańców reprezentuje Samorząd, który uczestniczy w organizowaniu życia mieszkańców- opiniuje oferty imprez kulturalnych i turystycznych, przedstawia uwagi i wnioski czy też problemy mieszkańców.

Potwierdzeniem świadczenia usług o wysokim standardzie jest decyzja Wojewody Kujawsko-Pomorskiego z dnia 25.01.2008r. (nr decyzji: WPS.VI.AM i.9013/3/2008), zezwalająca Powiatowi Toruńskiemu na bezterminowe prowadzenie naszego Domu.

Metryka

 • autor lub odpowiedzialny za treść: Wojciech Lassota
  data wytworzenia: 2010-04-02
 • opublikował: Wojciech Lassota
  data publikacji: 2006-10-23 09:03
 • zmodyfikował: Wojciech Lassota
  ostatnia modyfikacja: 2015-04-27 13:28

Metryka strony

Ilość odwiedzin obecnej strony: 63479
Ostatnia aktualizacja treści obecnej strony: 2015-04-27 13:28:46

Banery

 • Budowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane ze środków Ministra Cyfryzacji